Novusa Olimpiādes rezultāti

Novusa Olimpiādes rezultāti

Novusa Olimpiādes rezultāti
21.-23.augustā Igaunijas galvaspilsētas Tallinas pievārtē notika 2.Novusa Olimpiāde.
 
Visās sacensību dienās un grupās cīņa par godalgām bija gana sīvas un tomēr par īpaši saspringtu un emocionālu jāatdzīst pirmā sacensību diena, kurā spēkiem mērojās komandas spēlējot pēc riņķa sistēmas. Katru komandu pārstāvēja pieci vīrieši un trīs sievietes.  Komandu sportisti savā starpā izspēlēja sākumā dubultspēlēs (sieviešu pāris, jauktais pāris un divi vīriešu pāri) un otrā kārtā katrs vienu vienspēli. Šajā turnīrā Latviju pārstāvēja piecas komandas, Igauniju divas komandas un Krieviju viena komanda. Jāatdzīst, ka salīdzinot ar pirmo Olimpiādi Jūrmalā pārstāvēto valstu skaits šajā turnīrā nav palielinājies. Savukārt Latvijas komandas, kuras šoreiz veidojās pēc reģionālā principa, bija domājušas ne tikai par stipru spēlētāju sastāvu, bet arī par komandu vizuālo tēlu.Vidzeme turnīru novadīja piedzīvojot tikai vienu zaudējumu un ar izcīnītiem 12 punktiem olimpiešu laurus saņēma Ē.Celmiņš, M.Ķelle, G.Driķis, E.Paparde,   A.Mednis, A.Krasts,  U.Kampāns, E.Janīte.

Otrā, trešā un ceturtā vietā ierindojās komandas ar vienādu punktu skaitu.Tikai aprēķinot papildus parametrus tika sadalītas atlikušās godalgas starp Kurzemes un Rīgas komadām Igaunijas pirmo komandu atstājos ceturtajā vietā.

Sudraba godalga Kurzemei :J.Kesenfede, I.Dziesma, A.Subačs, A.Bišovs, A.Jaunbrūns, A.Laugalis, K.Leitis un G.Bucenieks.


Bronza Rīgai kuras sastāvā startēja S.Lemkina, I.Vilkoica, I.Lāce, I.Jukštaks, T.Cirvelis, G.Roga, V.Čunka, V.Rubenis.

Otrajā dienā sportisti cīnījās individuālajā dis
ciplīnā sieviešu un vīriešu grupās.
Sieviešu turnīrā igaunietes guva gandarījumu par komadu mača ceturto vietu un pārliecinoši izcīnīja divas augstākās godalgas. Zeltu saņēma Uustullnd Andrea, sudrabu Aver Gerli. Bronza atceļoja uz Latviju pie rīdzinieces Ilzes Lāces. Vīriešu turnīrā pirmo vietu izcīnīja Valmieras pārstāvis Aldis Mednis. Latgales komandas pārtāvis Jevgenijs Sjutrukovs izcīnīja sudrabu, bronzu atstājot rīdziniekam Guntaram Rogam.

Trešajā dienā paši izturīgākie cīnījās dubultspēļu konkurencē vīriešu un jaukto dubultspēļu turnīros. Abos turnīros pirmās trīs vietas izcīnīja ar vienādu punktu skaitu un medaļu likteni noteica papildus rādītājs - koeficients.
Jaukto pāru konkurencē zelta tandēma godu izcīnīja Eva Janīte un Andris Krasts. Uz Kurzemi aizbrauca sudrabs Janīnas Kesenfeldes un Artūra Laugaļa īpašumā, tāpat kā Ilonas Indrānes un Aleksandra Subača bronza.
Vīriešu pāru turnīrā savu pārākumu pierādīja Juris un Toms Cirveļi. Tikai par diviem koeficienta punktiem atpalika talantīgais kurzemnieku tandēms Aldis Bišovs un Kaspars Leitis. Trešajā vietā ierindojās pieredzējušie Ēriks Celmiņš un Jānis Saulītis.

Olimpiāde ir notikusi, medaļas sadalītas. Atliek vēlreiz apsveikt visus laureātus, izvērtēt sasniegtos rezultātus un gatavoties nākošajiem mačiem.


Olimpiādes komandu turnīra rezultāti. 21.08.15.
Pasaules Kausa 7.posma individuālā turnīra rezultāti. 22.08.2015.
Starptautiskā dubultspēļu turnīra rezultāti. 23.08.2015.


 

Latviju pārstāvošo komandu sastāvi
Pasaules Kausa 7.posma Latvijas delegācijas sastāvs.

Nolikums
Pasākuma vieta Spordi tee 5, Loo, 74201 Harju maakond, Igaunija
Pasākuma laiks 21. augusts 2015 10:00

LNF sponsori un atbalstītāji atbalstītāji